Lokalizacja

EKO-Osiedle Pod Dębami powstaje w Piszkawie (gm. Oleśnica) malowniczo położonej miejscowości, którą od Wrocławia dzieli jedynie 15 kilometrów (Pl.Grunwaldzki). Niebawem nowo budowana obwodnica Wschodnia znacznie skróci czas dojazdu do Wrocławia.

Umiejscowienie inwestycji w bliskiej okolicy Wrocławia pozwala korzystać ze wszystkich atrakcji miasta, a jednocześnie zapewnia spokój, czyste powietrze i przestrzeń sprzyjającą miłemu spędzaniu czasu. Lokalizacja osiedla z dala od drogi głównej w otoczeniu zieleni z pewnością zachwyci tych, którzy cenią sobie piękno przyrody, ciszę, ale także możliwość aktywnego wypoczynku. Bliskość dużych obszarów leśnych, stadniny koni, malownicze pola i łąki pełne kwiatów – to wszystko znajduje się w bliskiej okolicy.

Powiat oleśnicki został utworzony ponownie w 1999 roku na terenie dawnego księstwa oleśnickiego i dwóch dawnych wolnych państw stanowych – sycowskiego i goszczańskiego. Do powiatu należy 8 gmin: 4 wiejsko – miejskie: Bierutów, Międzybórz, Syców i Twardogóra, 3 wiejskie: Dobroszyce, Dziadowa Kłoda i Oleśnica oraz 1 miejska Oleśnica, która jest jednocześnie stolicą Powiatu. Oleśnica to jedno z najstarszych śląskich miast. Wyróżnia je bogata historia i wyjątkowe zabytki architektoniczne. Miasto uchodzi także za istotny ośrodek ekonomiczny.

Komunikacja

Powiat oleśnicki stanowi istotny węzeł komunikacyjny na mapie Polski. Przebiegają tu zarówno drogi krajowe nr 8 i nr 25 oraz drogi wojewódzkie, nr 340 i 451. Komunikacja w powiecie odbywa się dzięki komunikacji podmiejskiej, obsługiwanej przez firmę Polbus-PKS. Również z Oleśnicy autobusy linii nr 504, 514 i 554 do oddalonego o 29 kilometrów Wrocławia kursują tu średnio co 30 minut. Oleśnica to także duży węzeł kolejowy, na którym krzyżują się linie z Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego, a także z Katowic przez Lubliniec i Kluczbork.

aspengrovestudios icon

Dużo zieleni

location icon

15km od Wrocławia

sun 2 icon

Czyste powietrze